• Maturita

Každá oblasť matematiky,

nech je akokoľvek abstraktná,

jedného dňa nájde svoj vzor v reálnom svete.

(Nikolaj Ivanovič Lobačevskij)

Maturita 2019/2020

Termíny internej časti maturitnej skúšky sú v termíne máj  - jún 2020

Príprava na maturitnú skúšku z matematiky: Okruhy maturitných tém, zbierka úloh  - opakovanie k maturitnej skúške.

Riadny termín externej časti maturitnej skúšky a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky bude v predmetoch:

a) slovenský jazyk a literatúra, slovenský jazyk a slovenská literatúra dňa 17. marca 2020 (utorok),
          b) anglický jazyk, nemecký jazyk, ruský jazyk, francúzsky jazyk, španielsky jazyk,
          taliansky jazyk dňa 18. marca 2020 (streda),
          c) matematika dňa 19. marca 2020 (štvrtok),

Náhradný termín externej časti maturitnej skúšky a písomnej formy internej časti maturitnej skúšky bude 11. - 16. apríla 2014 v závislosti od počtu prihlásených žiakov.

Archív maturitných testov nájdete na stránke: http://www.nucem.sk/sk/maturita

Základné informácie k externej časti maturitnej skúšky:

Maturitná skúška je odporúčaná maturantom všetkých typov stredných škôl so študijnými odbormi, ktorí sa pripravujú na maturitnú skúšku z matematiky.

Trvanie testu:  120 minút

Formát úloh:  20 úloh s krátkou odpoveďou, 10 úloh s výberom odpovede.

Ďalšie informácie si môžete pozrieť tu:
          http://www.infovek.sk/predmety/matem/pedd/s-g4_ve.pdf  = štandardy

Maturita 2012/2013

V tomto školskom roku z matematiky maturovalo 40 žiakov. Priemerná úspešnosť školy v externých maturitných testoch z matematiky bola 54,25% , priemerná známka z ústnej maturitnej skúšky 1,22, národný priemer z externej maturitnej skúšky bol 50,9%. Traja žiaci napísali externé maturitné testy pod 25% a musia si ich v septembri zopakovať.

Maturita 2011/2012

V tomto školskom roku z matematiky maturovalo 48 žiakov. Priemerná úspešnosť školy v externých maturitných testoch z matematiky bola 56,4% , priemerná známka z ústnej maturitnej skúšky 1,45, priemerná známka v predmete bola 1,4,  národný priemer z externej maturitnej skúšky bol 50,8%

Maturita 2010/2011

V tomto školskom roku sa na maturitnú skúšku z matematiky prihlásilo 48 žiakov. Všetci úspešne zmaturovali.Priemer externej časti bol 66,94%, pričom celoslovenský priemer bol 57,9%.

Na ústnej maturitnej skúške dosiahli maturanti priemer 1,52.

Maturita 2009/2010

V tomto školskom roku sa na maturitnú skúšku z matematiky prihlásilo 48 žiakov. Všetci úspešne zmaturovali.Priemer externej časti bol 65,56%, pričom celoslovenský priemer bol 59%.

Na ústnej maturitnej skúške dosiahli maturanti priemer 1,72.

Maturantom srdečne blahoželáme a prajeme,

aby získané vedomosti zúročili

úspešným pokračovaním v štúdiách matematiky na vysokých školách.