• Rozhovor - sudoku

Odpovedá na otázky svojich spolužiakov 3. B triedy
          Rozhovor sprostredkovala pani profesorka Hercogová

šk. rok 2007/2008

Ako si sa cítila, keď si vyhrala školské kolo? Bola si prekvapená?  (Peter Holý)

Prekvapená som určite bola, pretože pred školským kolom som sa SUDOKU nejako obzvlášť nevenovala. Na súťaž som sa prihlásila preto, aby som si zmerala sily s ostatnými žiakmi.

Ako si sa dostala práve k riešeniu Sudoku? (Katarína Saksunová)

SUDOKU som sa dostala prostredníctvom jeho uverejnenia v novinách. Bolo to asi pred dvomi rokmi, keď som si listovala v novinách a objavila som tam vtedy u nás ešte novinku zvanú SUDOKU. Celkom ma to zaujalo a tak som sa pustila do jeho lúštenia. Na začiatku som nevedela ako na to, ale postupom času som tomu prišla na chuť.

Akú taktiku používaš pri riešení? (Monika Včelková)

Keď som išla na školské kolo SUDOKU, tak mojou taktikou bobo písanie si pomocných čísel do jednotlivých políčok. V školskom kole sa mi táto taktika vyplatila. Keď som však prišla na Majstrovstvá Slovenska v SUDOKU v Žiline, tak som zistila, že to nie je práve najvhodnejšia taktika. Doteraz som však neprišla na to, ako to robili ostatní súťažiaci, že to mali tak rýchlo vylúštené.

Pripravovala si sa nejako špeciálne na Majstrovstvá Slovenska v SUDOKU? (Jana Kučeráková)

Pred súťažou som doma lúštila SUDOKU, ktoré boli v bulettine, ktorý mi pred súťažou poslali zo Žiliny. Boli v ňom uverejnené SUDOKU úplne iných typov, ako tie, na ktoré som bola dovtedy zvyknutá. Ešte som si lúštila pár SUDOKU, ktoré som si našla na internete.

Mala si veľkú trému pred celoslovenským kolom? (Lucia Mihályová)

Pred tým, ako som dorazila do Žiliny, trochu aj áno, ale ako som tam dorazila, tak to zo mňa všetko opadlo, pretože tam boli skvelí ľudia a atmosféra.

Ako si sa umiestnila v Žiline? Si spokojná so svojím umiestnením? (Klaudia Matuská)

Umiestnila som sa na 102. mieste  z celkového počtu 188 účastníkov. Ale na to, že som tam bola prvýkrát a išla som to len skúsiť, tak aj celkom áno, pretože to bolo dosť náročné a boli tam také druhy SUDOKU, s ktorými som sa na Majstrovstvách stretla po prvýkrát.