• Semináre z matematiky pre tretí a štvrtý ročník

•   Seminár z matematiky  3. ročník   2 hod. týždenne

Obsah je rozdelený na dve hlavné časti:

1.  Rozširujúce učivo – preberajú sa tematické celky, ktoré nie sú preberané na hodinách matematiky, ale sú nevyhnutné k úspešnému absolvovaniu maturitnej skúšky a pre štúdium na vysokých školách technického, matematického a ekonomického zamerania.

2.  Utvrdzujúce učivo – hodiny sú zamerané podľa potreby žiakov na precvičenie a utvrdenie učiva preberaného na hodinách matematiky.

Seminár z matematiky  4. ročník  5 hod. týždenne

Obsah je rozdelený na dve hlavné časti:

1. Preberanie rozširujúceho učiva nevyhnutného k úspešnému absolvovaniu maturitnej skúšky

2. Rekapitulácia učiva - priama príprava na maturitu obsahuje

a)  Testy – zhrnutie a opakovanie učiva sa precvičuje na matematických testoch z externých maturitných skúšok a z monitorov minulých ročníkov. Sú    prípravou maturantov na externú maturitnú skúšku a prijímacie pohovory, ktoré majú veľmi často testovú formu.

b) Príprava na ústnu maturitnú skúšku – v tejto časti sa dáva dôraz na využívanie matematického jazyka, stručné, jasné a presné vyjadrovanie, komunikáciu, argumentáciu, uvádzanie príkladov a kontrapríkladov. Opakuje a sumarizuje sa učivo v rozsahu potrebnom na ústnu maturitnú skúšku.