• Hodnotiaca správa 2022/23

• Hodnotiaca správa výchovno – vzdelávacej činnosti PK TSV

Gymnázia L. Novomeského v Senici v školskom roku 2022/2023

1. Predmetová komisia pracovala v školskom roku 2020/2021 v zložení:

Mgr. Rudolf Bíly – vedúci PK TSV

Mgr. Miroslav Madunický

Mgr. Zuzana Oravcová

Mgr. Vladimíra Bajanová PhD.

1. Vyhodnotenie činnosti:

PK pracovala podľa plánu práce. Na jednotlivých zasadnutiach členovia pripravovali a hodnotili tieto výchovno – vzdelávacie úlohy:

• schválenie tematických plánov

• príprava súťaží a kurzov

• iné formy výučby TEV, problémy a ich riešenie

• oslobodení žiaci od TEV

• analýza výsledkov v prospechu za jednotlivé klasifikačné obdobia

• záujmová činnosť žiakov,

• Dlhodobé športové súťaže

1. Plánovanie programu výučby:

- upravené časovo tematické plány príslušných predmetov

- formulované ciele výučby

– jednoznačné, zrozumiteľné a primerané osobnostiam študentov

- výber učiva

– zmysluplný, obsahuje štandard výučby

Formy výučby:

- hodiny Tv vo všetkých priestoroch, v letných mesiacoch dôraz na pobyt vonku

- účelové cvičenia – organizácia, plán, príprava študijného materiálu a pomôcok, príprava učiteľov na poučenie o bezpečnosti...

1. Súťaže – športové a LVVK :

V tomto školskom roku sa  rozbehli aj niektoré športové súťaže žiakov a realizácia LVVK .

1. Projekty:

V minulom a tomto školskom roku sme sa dokončili realizáciu a rekonštrukciu posilňovne vďaka podpore Rodičovského združenia nášho gymnázia. Vyučovanie v novej posilňovni  sa teší obľube, priestorovo sme upravili priestory tak, aby čo najlepšie vyhovovali organizovaniu kondičných hodín pre žiakov. Vďaka patrí všetkým členom PK a vedeniu školy za podporu pri realizácii tohto projektu.

Taktiež prebieha realizácia obnovy vonkajšieho športového areáli za pomoci VUC Trnava.

1. Pracovné podmienky pre výučbu:
          • naša škola disponuje nádhernou telocvičnou a už aj nadčasovou posilňovňou, ktorá prešla komplet rekonštrukciou a nákupom nových zariadení.
          • VÚC Trnava ako zriaďovateľ nášho gymnázia prisľúbil rekonštrukciu vonkajšieho atletického a športového areálu ktoré už prebieha a tešíme sa na dokončenie celého projektu a začiatky športovania v novom športovom areáli.

• voliteľný predmet telesná výchova špecializácia pre študentov 4.ročníka sa javí ako dobré riešenie, pretože žiaci pripravujúci sa na talentové prijímacie skúšky majú vytvorený priestor pre spoločnú prípravu a ich výsledky sa prejavujú prijatím na vysoké školy so zameraním – Šport .

• učebné pomôcky, materiály sa dopĺňajú priebežne , ale na toto by sme sa mali zamerať ešte viac, pretože viaceré pomôcky už presiahli svoju životnosť.

1. Realizácia telovýchovných a športových podujatí a súťaží organizovaných školou v školskom roku 2021/2022

Študenti mali možnosť navštevovať počas školského roka volejbalový krúžok (Oravcová), krúžok stolného tenisu a florbalový krúžok  ( Madunický) a športová príprava – futbal (Bíly)

V tomto školskom roku sme  zorganizovali lyžiarský kurz  pre študentov 2. ročníka  (4-ročného štúdia ) a sexty  v termíne 21.2. – 25.2.2022 v Tatranskej Lomnici.

Kurz ochrany života a zdravia pre študentov tretieho ročníka sa uskutočnil na Táloch od  20.6. – 24.6.2022 v Jasnej. Kurzu v Jasnej  sa malo zúčastniť 93 študentov .

24.9.2021 pri príležitosti „Týždeň športu“ sme pripravili pre našich najmenších florbalový turnaj chlapcov a vybíjanú dievčat (Prima až Kvarta).

V piatok  8.10.2021 sa uskutočnil športový deň v rámci Dňa TTSK.  Žiaci prímy – tercie  osemročného gymnázia bojovali vo florbale  chlapcov  a dievčatá vo vybíjanej.

27.5.2022 sa naša škola zúčastnila športového festivalu pre stredné školy v meste Senica.

Pri príležitosti úspešného ukončenia školského roka  sme usporiadali 29.6.2022 športový deň pre študentov  v medzitriednom volejbalovom turnaji zmiešaných družstiev.

1. Záver :

V súčasnej dobe má TEV nenahraditeľnú funkciu. Bez zdravých žiakov nemôžeme napredovať. Po psychickej záťaži nutne nasleduje relaxácia, pohyb, zábava. V tom našim žiakom pomôže TSV a iné formy telesnej výchovy. Sme za to, aby sa minimálne 3 hodiny telesnej výchovy do týždňa dokázali presadiť v učebných osnovách a plánoch.. Podporme preto svojich žiakov v pohybe, športe, reprezentácii školy. Podporme žiakov k nastaveniu vnútornej potreby pravidelne športovať, hľadajme spolu s nimi ten správny pohybový režim.

Všetkým členom PK sa chcem poďakovať za prácu počas náročného školského roka.

Mgr. Rudolf Bíly – vedúci PK TSV