• Oznam pre študentov

• Autor: Mgr. Lenka Krištofíková

Krátky workshop pre záujemcov o podávanie návrhov v projekte "Participatívny rozpočet na stredných školách" sa bude konať v pondelok, 9.3.2020, cez veľkú prestávku v školskej jedálni.

• Majstrovstvá SŠ  chlapcov vo florballe

• Autor: Mgr. Miroslav Madunický

Dňa 26.2.2020 sa uskutočnili na I.ZŠ v Senici majstrovstvá SŠ  chlapcov vo florballe. Naši študenti obsadili 1. miesto.

Výsledky zápasov:

Gymnázium SE - SOŠ SE   4:0

Gymnázium SE - OA SE    6:4

Gymnázium SE - SSOŠP SE 3:1

Školu reprezentovali:       P. Belko, F. Buchel, J. Buchel, J. Gergel, M. Halaj, L. Koprna, B. Keásny, J. Petrovič.

Za vzornú reprezentáciu školy a postup na Župnú olympiádu im gratulujeme.

• 1. miesto študentiek SŠ vo florbale

• Autor: Marcela Konyariková, 3.B

Dňa 26. 2. 2020 sa na 1. Základnej škole uskutočnili školské majstrovstvá okresu Senica vo florbale. Zúčastnili sme sa ho spolu s Obchodnou akadémiou, Strednou odbornou školou a Súkromnou strednou odbornou školou podnikania. Turnaj pozostával zo 7 družstiev: 4 chlapčenské a 3 dievčenské.

Dievčenské družstvo bolo zložené z týchto členiek: Monika Bahnová (2.C), Sabina Buchová (2.A), Adela Sadloňová (Septima), Alžbeta Ragulová (3.B), Hana Masárová (3.B), Katarína Šrámková (3.B), Bianka Magdaléna Petrušová (3.B), Lea Vicianová (3.A), Marcela Konyariková (3.B).

Prvý zápas sme hrali s Obchodnou akadémiou. Bol to veľmi vyrovnaný zápas, no napokon skončil našim víťazstvom a to 4:3.

Druhý zápas sme hrali so Súkromnou strednou odbornou školou podnikania. Zápas bol od začiatku veľmi energický a viedli sme už v prvých minútach riadneho hracieho času, a to vďaka našim výborným útočníčkam. Vyhrali sme 6:2.

Týmito dvomi víťazstvami sme sa stali majsterkami okresu, čím sme postúpili na Župnú olympiádu. Plánujeme usilovne trénovať a zdokonaľovať sa, aby sme mohli úspešne reprezentovať Gymnázium Senica.

• Simulované parlamentné voľby

• Mgr. Lenka Krištofíková

„Mňa by zaujímalo, ako by to dopadlo na našej škole!“ - tejto vete podobné som počula veľa krát po tom, ako boli zverejnené výsledky prieskumov či študentských volieb. Rozhodli sme sa preto, že zorganizujeme naše vlastné malé parlamentné voľby, v ktorých sa zúčastnia študenti našej školy.

12.2.2020 sa miestnosť Študentskej rady premenila na miestnosť volebnú. Do „volebnej komisie“ zasadli zástupcovia každého ročníka, boli pripravené hlasovacie lístky (s možnosťou zakrúžkovania poradového čísla jednej politickej strany), priestor pre voľbu a urna na vhodenie hlasovacieho lístka. Simulovaných parlamentných volieb sa mohol zúčastniť každý študent, ktorý sa preukázal občianskym preukazom.

A teda, ako by to dopadlo na našej škole?

počet oprávnených voličov: 371

účasť: 245 (66%)