• O deskriptívnej geometrii

•   Základná veta geometrie: Geometria je pekná.

Predmet deskriptívna geometria je určený žiakom, ktorí sa chcú v budúcnosti zamerať na vysokoškolské štúdium technického smeru (stavebníctvo, strojárstvo, vojenské technické obory, architektúra, topografia, dizajn, atď.) Žiaci gymnázia pri nástupe na uvedené smery majú nedostatok v tom, že nemajú základy z deskriptívnej geometrie a prednášky na vysokej škole z deskriptívnej geometrie začínajú s tým, že študenti ovládajú základy zobrazovacích metód.

Deskriptívnu geometriu si volia žiaci v 3. a 4.ročníku ako voliteľný predmet alebo ako krúžok. Deskriptíva je aj maturitným predmetom  a býva bežne skúšaným predmetom na prijímacích skúškach na niektoré vysoké školy (architektúra, dizajn... ). Deskriptívna geometria  má na našej škole už dlhú tradíciu a každoročne z nej úspešne maturuje niekoľko študentov.

Zo stretnutí bývalých absolventov máme informácie, že základy deskriptívy , ktoré dostali na našej škole, značne uľachčili nástup na vysokú školu a z nadobudnutých vedomostí mohli ešte dlho čerpať.