• HURÁ, NA SHAKESPEARA

                       Autor: Mgr. Ľubomír Staňo​​

                       Koniec septembra je vhodný čas na trochu zábavy (zároveň i načerpania vedomostí zo svetovej divadelnej klasiky). Tento termín využili žiaci 2. C a Sexty, aby si užili známu komédiu „Veselé paničky windsorské“ v podaní hercov Slovenského národného divadla. Prevažná väčšina študentov a pedagógov nebola sklamaná. Trojhodinové predstavenie (s jednou krátkou prestávkou) bolo plné vynikajúcich individuálnych výkonov, ktoré nám spríjemnili večerný čas, pošteklili bránice a zanechali v nás výborný dojem.

                      • Exkurzia do Viedne

                       ​​​​​Autor: Pia Luisa Ercolano; Kvinta​​​​​

                       V piatok 23. 09.2022 sme sa vybrali na exkurziu do Viedne. Očakávania boli veľké, nakoľko sme mali navštíviť viacero zaujímavých miest. Medzi ostatnými určite najviac lákala kancelária OSN. Jej priestory nám veľmi pútavo predstavili naši sprievodcovia tak v anglickom ako aj v nemeckom jazyku. Po obede v centre mesta sme sa vybrali spoznávať aj ostatné pamiatky. Klenotnica Hofburg každého očarila úchvatnými exponátmi, exkurziu sme ukončili prehliadkou Prírodovedného múzea, kde sme mali možnosť získať ucelený prehľad o dejinách našej planéty od hmyzu cez drahokamy a minerály až po vtákojaštery. Zaujala nás aj prehliadka sály meteoritov, ktorá je najstaršia a najväčšia svojho druhu na svete. Unavení, spokojní a vďační pedagógom sme sa večer vrátili domov. Som presvedčená, že získané informácie a poznatky nám budú aj v budúcnosti ve

                      • Deň sliviek

                       Autorka: Agáta Válková, Tercia

                       V pondelok 12.9. sme navštívili Gazdovský dvor v Turej Lúke. Hlavnou témou bola výroba slivkového lekváru a slivovice. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavých informácií o tom, ako v minulosti robili slivkový lekvár a myslím, že to mali oveľa tažšie ako dnes. Zároveň sme si mohli všetko vyskúšať. Najprv sme slivky očistili, potom sme ich vykôstkovali a nakoniec sme miešali lekvár v kotli. Pri odchode sme ochutnali chlieb s lekvárom a teplý čaj. Všetci sme si to užili.

                      • Hodina dejepisu v Múzeu Senica

                       Autor: Bibiána Šimonová, IV.A, foto: Monika Matúšová, Oktáva a Patrik Kassay, IV. A

                       Dňa 8. 9. 2022 sme sa my, maturanti z dejepisu, vybrali do senického múzea na veľmi zaujímavú a poučnú výstavu o heydrichiáde. Výstava bola interaktívna a mali sme možnosť vidieť aj originálne písomné historické pramene v digitálnej podobe. Dôležité informácie boli doplnené mnohými fotografiami, ktoré nám umožnili lepšie pochopenie tohto neľahkého obdobia našich dejín. Pri odchode sme mali mnoho rôznych pocitov. Cítili sme smútok, ale taktiež vďačnosť našim odvážnym predkom, ktorí boli ochotní položiť vlastný život za našu krajinu. Chceli by sme sa poďakovať zamestnancom múzea a samozrejme aj našej pani profesorke Z. Pípovej, ktorá nás na výstavu zobrala.

                   • Fotogaléria

                     zatiaľ žiadne údaje
                   • Jedálny lístok

                     zatiaľ žiadne údaje