• Exkurzia - Technické múzeum Viedeň

• Autor: Liliana Horňáková z 3.B

Vo štvrtok 16.11.2023 sme študenti tretieho ročníka spolu s pani profesorkou Mudrochovou a pánom profesorom Štefečkom navštívili Technické múzeum vo Viedni, kde sme si mohli pozrieť históriu a vývin mnohých zaujímavých technológií. V múzeu sa nachádzala široká škála exponátov vrátane historických parných strojov, starých automobilov, lietadiel, počítačov a ďalších technologických zázrakov. Mnohé exponáty boli interaktívne, čo nám umožnilo experimentovať s rôznymi zariadeniami a pochopiť ich fungovanie. Okrem technológií sa v múzeu nachádzali aj exponáty, ktoré sa zaoberali témou ekológie a zlepšenia klímy, ako sa produkuje zelená energia a ako pozitívne vplýva na našu planétu. Múzeum obsahovalo aj priestory venované inováciám a moderným technológiám, kde sme videli aktuálne vedecké projekty a novinky v rôznych odvetviach techniky. Na svoje si prišli aj milovníci umenia – výstava hudobných nástrojov, filmová technika, fotografické prístroje. Po prehliadke exponátov sme navštívili múzejnú kaviareň a obchody so suvenírmi. Celková atmosféra múzea bola veľmi príjemná a sme veľmi vďační za získanie nových poznatkov o technickom pokroku a jeho histórii.

• Deň študentstva v DAVe

• Autor: Linda Palicová

Senická radnica pri príležitosti Dňa študentstva aj tento rok ocenila najlepších senických študentov stredných škôl. Z našej školy boli ocenení: Verena Pekarová, Erik Michalička, Richard Jačanin a Jakub Fischer. Cenu Študentského parlamentu mesta Senica taktiež získala naša gymnazistka Ema Poláková. Všetkým oceneným srdečne blahoželáme!

• iBobor 2023/2024

•  V  dňoch od 6. do 9. novembra 2023 sa uskutočnil 17. ročník informatickej súťaže iBobor. Naši študenti si  otestovali svoje vedomosti a zručnosti z riešenia úloh z rôznych oblastí informatiky.

V jednotlivých kategóriách súťažili:

- kategória Benjamíni Karolína Palková, Zuzana Miháliková, Samuela Bzdúšek, Sofia Jamrichová, Radka Sládková, Timea Bartošová, Patrik Hudák (príma),  Zara Anderle, Nina Mozoličová, Eliška Šimková (sekunda),

- kategória Kadeti Jana Tománková, Júlia Chropúvková, Natália Čopjanová, Erik Lukáš Slovák (tercia), Eliška Tršková, Peter Otépka, Linda Machová, LAura Pavlíková, Šimon Vícen (kvarta),

- kategória Juniori Jakub Luknár (I.A), Petra Čobrdová (II.A), Matej Brezovský, Matúš Žúrek, Carmen Klimková (sexta), Michal Fischer (II.C), Ema Burajová (kvinta),

- kategória Seniori Adam Matula, Ondrej Cibula (III.C), Kristína Slezáková, Matej Škrabák, Jakub Fisher, Marko Kaňa (Oktáva), Samuel Vajda (IV.A), Elena Beňáková, Jakub Vícen (IV.B).

Úspešnými riešiteľmi sa stali

• Jakub Fisher, percentil  99,43
            • Matej Škrabák, percentil 92,27
            • Ondrej Cibula, percentil 90,85

Úspešným riešiteľom blahoželáme a všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť.

• Sengym a ŠR pomáha ďalej 😊

• Autor: Mgr. Lucia Jurigová

V piatok 10.11. 2023 sme navštívili zariadenie Svetluška v Kunove, kde sme strávili príjemné dopoludnie. Priniesli sme rôzne hračky pre deti a potreby na kreslenie. V tomto zariadení sú klienti s rôznym postihnutím od 3 - 38 rokov. Bola to skvelá skúsenosť pre našich študentov a tiež veľmi silný zážitok pre nás všetkých. Je úžasné vidieť, s akou láskou sa pani riaditeľka a vychovávateľky o deti starajú. Verím, že sa tam ešte vrátime.Ďalšou zastávkou bolo Zariadenie pre seniorov v Senici. Boli sme tam už druhý raz, tak sme vedeli, čo nás čaká. Usmievavé babičky sa na nás už tešili a zahrali sme si s nimi hru Bingo. Bolo to ako prísť domov k starým rodičom. Všetci sme si to užili a odnášame si príjemný pocit za dobre vykonanú prácu.Ďakujem všetkým študentom, ktorí sa na akcii podieľali .