• Prijímacie konanie pre šk. rok 2023/24

• Termín podania prihlášok do štvorročného i osemročného štúdia do 20. marca 2023

Počet miest

•  štvorročné štúdium 63
            •  osemročné štúdium 21
            •   kritériá na prijatie uchádzačov na stránke školy v časti prijímacie konanie
          • Exkurzia na PřF MU v Brne

• Autor: Mgr. Beatrica Rusnáková, Dis.art​​​​​

Dňa 21.3.2023 sa naši študenti (prípadne seminaristi z chémie a účastníci chemickej olympiády, kat. B) zúčastnili exkurzie spojenej s prehliadkou laboratórií a laboratórnym cvičením na Prírodovedeckej fakulte Masarykovej univerzity v Brne. Na laboratórnom cvičení si vyskúšali hydrotermálnu syntézu fluoreskujúcich uhlíkových kvantových častíc. Okrem zaujímavej prehliadky laboratórií a laboratórneho cvičenia videli aj veľmi zaujímavé pokusy s tekutým dusíkom.

• ..... a tiekla krv .....

• ​​​Autor: Mgr. Miroslava Gergelová

Dňa 21.3. sa skupina študentov a učiteľov zúčastnila na mobilnom odbere krvi v pobočke Slovenského Červeného kríža v Senici. Sme radi, že sa nám darí udržiavať túto dlhoročnú tradíciu na škole a pomáhame pri získavaní prvodarcov z radov študentov, i keď v minulosti bola ich ochota darovať krv oveľa vyššia ako dnes. Preto oceňujeme odhodlanie tých študentov, ktorí nabrali odvahu skúsiť to a tu sú ich pocity:

Tým, že som bola prvodarca, tak som mala menšie obavy, ale je to dobrá skúsenosť a určite pôjdem znova. Myslím si, že je neuveriteľné, že týmto jednoduchým spôsobom pomôžeme druhým ľuďom, a pritom nič nestratíme. Keď darujete krv, zachránite životy ľudí a pre nich sa stanete hrdinom. Nikdy neviete, kedy sa môžete ocitnúť v takej situácii, keď ju budete potrebovať práve vy.“

„Krv je nenahraditeľná tekutina, ktorá môže zachrániť život. U väčšiny prvodarcov vznikne krásny zvyk - návyk na opätovné darovanie krvi. A toto je presne aj môj prípad. Stačí sa odhodlať prvýkrát a potom to ide už tak samo. Keď som prehováral spolužiakov v triede, väčšina mi povedala, že sa boja ihly. To, že sa niekto bojí ihly, je podľa mňa len výhovorka. Bolesť z pichnutia ihly v porovnaní so záchranou života sa nedá porovnať. Preto by som chcel vyzvať všetkých mladých, ktorí môžu darovať krv a že zdravotný stav im to dovoľuje, aby sa nabudúce zapojili spolu s nami.“

A tú sú darcovia: Marianna Hlavatá, Dominik Tokoš, Matúš Vašíček, Benjamín Valo a pp. Chlupík a Gergelová.