• Okresné kolo v malom futbale

• Autor: Mgr. Rudolf Bíly

19.4.2023 sa chlapci našej školy  Ondrej Hajduk, Timur Jačanin, Richard Kečkéš, Marek Oslej, Šimon Vícen zúčastnili okresného kola v malom futbale a obsadili krásne 5. miesto z 12 škôl okresu.

29.3.2023 sa zúčastnili mladší žiaci Adrian Gabriel, Radoslav Horňák, Juraj Khír, Dominik Ožvoldík, Marko Uhrinec, Maxim Vizváry, Michal Zelenka okresného kola žiakov v malom futbale kde za účasti 15 škôl obsadili krásne 4. miesto.

Ďakujeme chlapcom za vzornú a úspešnú reprezentáciu našej školy.

• Prednáška Martina Slosiarika – riaditeľa agentúry Focus na našej škole

• Autor: Mgr. Ľubomír Staňo

19. apríla 2023 sa na pôde našej školy uskutočnila pre záujemcov z maturitného ročníka prednáška erudovaného sociológa – riaditeľa spoločnosti Focus, ktorá je  zameraná na sociálnu a marketingovú analýzu.  Vysvetľoval predovšetkým verifikované metódy výskumu verejnej mienky, pravidlá výberu respondentov s osobitým pohľadom na prognózy výsledkov volieb. Súčasťou prednášky bolo aj zisťovanie názorov študentov na súčasné politické, spoločenské a ekonomické problémy (ktoré pokladá terajšia generácia prvovoličov za dôležité). Záver bol venovaný diskusii, v ktorej pán Slosiarik odpovedal na otázky.

• Účasť v krajskom kole Medzinárodnej dejepisnej súťaže

• Autor: Mgr. Ľubomír Staňo

6. apríla 2023 sa uskutočnilo krajské kolo Medzinárodnej dejepisnej súťaže (organizátorom je Gymnázium Cheb, krajské kolo bolo pod záštitou župana Mgr. Jozefa Viskupiča).  Družstvo našej školy v zložení Simona Veselá (2. B), Richard JačaninZuzana Hurbaničová (Septima) obsadilo 4. miesto v konfrontácii tímov z 10 gymnázií kraja.  Ďakujeme študentom za reprezentáciu školy v tejto náročnej súťaži.