• Mikulášske turnaje

• 6. a 7. decembra sa na našej škole uskutočnili turnaje vo vybíjanej, florbale a volajbale. Všetkým zúčastneným ďakujeme a víťazom gratulujeme!

Výsledky vybíjaná:

1. miesto Tercia,

2. miesto Kvarta,

3. miesto Sekunda,

4. miesto Príma.

Výsledky florbal:

1. miesto zmiešané družstvo Prima+Kvarta,

2. miesto zmiešané družstvo Sekunda+ Kvarta,

3. miesto Kvarta.

Najlepším strelecom s 9 bránkami sa stal Samuel Khir z Kvarty.

Mikulášsky turnaj v mixvolejbale, výsledky:

1. miesto v medzitriednom volejbale vyhrala Oktáva, 2. miesto obsadila Septima, na 3. mieste skončila 3. A. a na 4. mieste  1.A.

• Prečo ísť študovať STEM alebo IT

• Dňa 29.11.2022 sa naše dievčatá II. ročníka a sexty zúčastnili workshopu na tému "Prečo ísť študovať STEM". Prednášku pripravili lektorky AjTyvIT v spolupráci s Lenovo v rámci projektu Spoznaj IT FaCOOLtyOrganizácia AjTyvIT sa snaží podporovať a motivať dievčatá k štúdiu informatiky na vysokých školách. Viac informácií o projekte a zároveň o IT fakultách nájdete na https://ajtyvit.sk/spoznaj-it-facoolty/ .

• 3.A a 1.B v SND

• ​​​Autor: Mgr. Erika Vícenová

Prvý deň tohtoročného decembra si študenti 1.B a 3.A mali možnosť vychutnať herecký koncert hercov SND v Bratislave v čiernej komédii Apartmán v hoteli Bristol. Vznikla na motívy britského autora Roalda Dahla, určite mnohým známeho z jeho slávneho diela pre deti Charlie a továreň na čokoládu.

• Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

• Autor: Mgr. Ľubica Sadloňová​​

Tešíme sa, že po dvoch pandemických rokoch sme opäť mali možnosť zorganizovať školské kolo OAJ prezenčne s početnou účasťou nielen ostrieľaných harcovníkov, ale aj nových tvárí z radov našich prvákov.

Keďže účastníkov bolo neúrekom, súťažilo sa dva dni. Študenti 1. – 4. ročníka a vyšších ročníkov osemročného štúdia sa s úlohami na otestovanie slovnej zásoby, gramatiky, čítania a počúvania popasovali 24. novembra, nižšie ročníky 28. novembra. V ústnej časti museli okrem vedomostí uplatniť aj kreativitu a schopnosť improvizovať.

Víťazi si odniesli knižné ceny a postupujú do okresného kola. Ani ostatní účastníci však neodišli naprázdno a veríme, že o rok budú mať chuť to skúsiť znova.

Výsledky v jednotlivých kategóriách:

1A          1. Natália Špániková (Se)

2. Lucia Wallnerová (Se)

3. Sofia Štofanová (Se)

1B          1. Katarína Mikuličová (Kv)

2. Michaela Hrabinová (Te)

3. Zuzana Zavřelová (Te)

2A          1. Adriana Grebáčová (1.A)

2. Evan Hendricken (2.A)

3. Simona Parízková (2.A)

2B          1. Alžbeta Markovičová (Ok)

2. Natália Svatá (3.B)