• 🦉 DEŇ ŠTUDENTSTVA NA RADNICI

• ​​​​​Autor: Mgr. Hana Odokienko Fodorová, PhD.​​​​​​​

Pri príležitosti 17. novembra – Dňa študentstva a Dňa boja za slobodu a demokraciu - boli ocenení aj naši študenti a naše študentky za ich úsilie, študijné aj iné výsledky. 🏆 Na Mestskom úrade v Senici si z rúk primátora mesta prevzali ocenenia Katarína Sadloňová, Katarína Valúchová, Lucia Rapáková, Leonard Komárek a Slávka Mihálová.

Gratulujeme a ďakujeme im za  vzornú reprezentáciu nášho gymnázia! 👏

• Fyzikálny Náboj

• Autor: Mgr. Iveta Mudrochová

Na fyzikálnu súťaž Náboj sa vybrali naše dve družstvá 4. 11. 2022 do Bratislavy. Fyzikálny Náboj je medzinárodná súťaž pre stredoškolákov. Je extrémne náročná úlohami a netradičná svojou organizáciou a priebehom. Súťažia v nej päťčlenné družstvá v dvoch kategóriách podľa veku. O 11.30 začalo v piatich krajinách, presnejšie na Slovensku, v Česku, v Španielsku, v Poľsku a v Maďarsku súťažiť 1235 študentov v 247 družstvách. Mali dve hodiny a museli vypočítať čo najviac príkladov. V kategórii Junior nás zastupovali Oliver Pribila, Matej Lanko, Miroslav Polák, Michal Fischer a Filip Halaš. V kategórii Senior to boli Alexej Markovič, Tamara Pastuchová, Jakub Fischer, Ema Chovancová a Richard Jačanin. Po vyčerpávajúcom počítaní obsadili v kategórii Junior 30. miesto z 50 slovenských družstiev a 73. miesto celkovo zo 114 družstiev a v kategórii Senior 22. miesto z 54 slovenských družstiev a 73. miesto celkovo zo 133 družstiev. V silnej konkurencii obstáli veľmi dobre, často rozhodovali okrem bodov za úlohy aj sekundy pri odovzdávaní riešení. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu, blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalšom roku.