• Sekundáni bodujú aj v šachu

• Autor:: Mgr. Zuzana Zámečníková

Žiaci našej Sekundy nie sú len šikovní študenti či klaviristi, ale aj šachisti. A nezaháľajú ani počas tejto neľahkej doby. Dokazuje to aj úspech Mareka Osleja. Marek sa dňa 22.10.2020 zúčastnil Majstrovstiev v šachu žiakov ZŠ Trnavský kraj online. Marek reprezentoval naše Gymnázium. Umiestnil sa na 8. mieste z 31 účastníkov. Prví desiati postupujú na celoslovenské kolo, ktoré sa uskutoční už 12.12.2020. Zo senického okresu je Marek vo svojej kategórii jediným postupujúcim.

Marekovi srdečne gratulujeme a budeme mu držať päste v celoslovenskom kole.

• Gymnazisti - nielen výborní študenti ale aj úspešní umelci

• Ondrej Sýkora zo sekundy, sa v stredu, 2.12.2020, stal majstrom Slovenska v sólovej hre na klavíri v piatej kategórii. Zúčastnil sa celoslovenskej klavírnej súťaže Mladí klaviristi 2020, kde za prísnych hygienických opatrení, v konkurencii súťažiacich z Bratislavy, Nitry, Topoľčian, Hurbanova, Nových Zámkov a Bojníc, získal 1. miesto v piatej kategórii.

Ďakujeme pani učiteľke Mikušovej, ktorá ho na súťaž pripravovala.

Srdečne blahoželáme.