• Prednáška na hodine geografie a spoločenskovedného seminára

• Autori: Mgr. Ľubomír Staňo a Mgr. Lenka Krištofíková

V piatok 18. februára sa u nás konali interaktívne prezentácie pripravené neziskovou organizáciou Seeds.

Prvou z nich bola prezentácia s názvom „USA krížom krážom“, ktorú viedla cestovateľka Mirka Badinská. Študenti z 2.B, sexty a seminaristi z geografie sa počas prezentácie zoznámili (resp. hravou formou si zopakovali) niektoré informácie z dejín, politiky a geografie Spojených štátov amerických. Potom formou kvízu riešili „problémy“, na ktoré narazí turista v tejto krajine (napr. iné používané jednotky objemu, merania teploty, dĺžky alebo cenami tovarov v jednotlivých štátoch USA). Lektorka tiež predstavila lokality, ktoré pokladá za najzaujímavejšie pre cestovateľov a v závere prednášky odpovedala na otázky študentov.

Súbežne s prvou prezentáciou sa konala i druhá, s názvom „Vojna a mier“. Zúčastnili sa jej študenti spoločenskovedného seminára. Mali možnosť vytvoriť si ucelený obraz o problematike vojnových konfliktov. Lektorka Eva Plánovská sa v prezentácii venovala vojnovým konfliktom nie len z historického hľadiska, ale ponúkala aj aktuálny pohľad na túto problematiku. Témou boli i pohnútky ľudí k vytváraniu a riešeniu konfliktov či prežívanie vojnových konfliktov a ich následkov rôznymi skupinami ľudí, najmä detí. Vďaka pútavej prezentácii, hre, osobným skúsenostiam lektorky a jej ochote odpovedať na otázky študentov bola táto prezentácia ďalším obohacujúcim prvkom vo vyučovaní.

• Okresné a krajské kolo Olympiády z nemeckého jazyka , kategória 1B a 2A

• Autor: Mgr. Alica Maliariková

Dňa 19. januára 2022 sa konalo okresné kolo Nemeckej olympiády, v ktorom sa v kategórií 1B umiestnila Pia Luisa Ercolano na 2. mieste a Magdaléna Zelenáková a Roderik Provazník  v kategórií 2A na postupovom  1. a 2. mieste.

Následne v krajskom kole 16.2.2022 získala Pia 3.miesto a Roderik s Magdou sa stali úspešnými riešiteľmi vo svojej kategórií.

Všetkým za zodpovednú prípravu a reprezentáciu ďakujeme!

• 1. miesto v Krajskom kole Olympiády vo francúzskom jazyku

• Autor: Mgr. Miriam Suchovská

Dňa 15.februára 2022 sa uskutočnilo krajské kolo Olympiády vo francúzskom jazyku. Našu školu tento rok reprezentovali traja študenti: Ema Poláková z 2.B v kategórii 2A, Tamara Ambrová zo 4.A v kategórii 2B a Jozef Pukančík zo 4.A v kategórii 2C.

Ema Poláková obsadila pekné 3. miestoTamara Ambrová 4. miesto, pričom obe sú úspešné riešiteľky. Najviac nás teší úspech Jozefa Pukančíka, ktorý po roku opäť obsadil prvé miesto a potvrdil tak svoju dominanciu v Trnavskom kraji. Félicitations!

Všetkým trom blahoželáme, srdečne ďakujeme za úspešnú reprezentáciu nášho gymnázia a Jozefovi prajeme veľa úspechov v celoštátnom kole, ktoré sa bude konať 31.3 – 1. 4. 2022.

• Krajské kolo Olympiády v anglickom jazyku

• Autor: Mgr. Ľubica Sadloňová

Srdečne blahoželáme JURAJOVI CHÁBELOVI z oktávy k víťazstvu v krajskom kole olympiády v kategórii 2C2  - anglofóni. Veľká vďaka za reprezentáciu školy patrí aj Alžbete Markovičovej zo septimy a Kláre Kučerovej z kvarty, ktoré súťažili v iných kategóriách a na najvyššie priečky nedosiahli.  Jurajovi držíme palce v celoštátnom kole.