• Prednáška na hodine politológie

• Autor: Mgr. Ľubomír Staňo

V utorok 8. februára  zavítal na našu školu jej bývalý absolvent Juraj Foltín. V súčasnosti je študentom Masarykovej univerzity v Brne na Fakulte sociálnych štúdií. Pre študentov predmetu politológia prezentoval zaujímavé informácie na tému „Politický marketing“. V prednáške využil nielen teoretické znalosti zo štúdijného odboru, ale aj vlastné skúsenosti, ktoré získal v praxi pri prezidentských a parlamentných voľbách v Slovenskej i Českej republike (aktívna účasť v priebehu volebných kampaní a pri zbere dát exit-poll). Jurajovi želáme veľa úspechov v ďalšom štúdiu a ďakujeme za výbornú vyučovaciu hodinu.

• Olympiáda v ruskom jazyku – kategória B1

• Autor: Mgr. Marta Horňáčková

Dňa 16.1.2022 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády v ruskom jazyku. Zúčastnili sa ho študenti kvinty. Olympiáda obsahovala úlohy : čítanie s porozumením, počúvanie s porozumením, kulturológia, ruské príslovia, porekadlá a frazeologické jednotky, konverzácia na vybranú tému.

Umiestnenie: 1. Kristína Pagáčiková

2. Žofia Žúrková

3. Tamara Sehati

Úspešní riešitelia: Ema Černá, Adela Danišová.

Kristínka bude našu školu reprezentovať v marci v krajskom kole. Prajeme jej veľa šťastia.

Ostatným patrí pochvala za prípravu a účasť v súťaži.

• Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry /kategórie A,B/

• Autor: Mgr. Erika Vícenová

Dňa 10.12. 2021 sa uskutočnilo  školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry v kategóriách A /študenti 3., 4. roč., septimy, oktávy/ a B /študenti 1., 2. roč., kvinty, sexty/. O postupe do vyššieho kola rozhodoval v tomto ročníku súťaže časovo limitovaný celoštátny online test zameraný tradične nielen vedommostne, ale aj na čítanie s porozumením. A tu sú najlepší zo súťažiacich v jednotlivých kategóriách:

Kategória A:

1. miesto: Zuzana Renováčková /III.A/

2. miesto: Natália Krištofová /III.B/, Karolína Škápiková /septima/, Laura Valičeková /septima/

3. miesto: Katarína Valúchová /III.B/, Viktória Chocholáčková /septima/, Ema Ravasová /septima/

Medzi úspešných riešiteľov súťaže patrí i Nikola Koniariková z III.B.

Kategória B:

1. miesto: Simona Parízková /I.A/

2. miesto: Erik Michalička /II.B/

3. miesto: Jakub Fischer /sexta/

Víťazkám i všetkým úspešným riešiteľom olympiády srdečne blahoželáme, ostatným účastníkom ďakujeme za účasť. Simone Parízkovej a Zuzane Renováčkovej budeme držať palce v ďalšom kole súťaže.